Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone buvo demonstruojamos įvairių veislių vištos, triušiai, jūrų kiaulytės ir kiti gyvūnai.

Sausio 11 diena buvo uždara. Tai veislinių paukščių ir triušių vertinimo diena. Visi vertinimui pateikti veisliniai gyvūnai įdėmiai apžiūrimi kompetentingų tarptautinių teisėjų grupės. Teisėjai išsako pastabas apie trūkumus, taip pat, pabrėžia geras gyvūno savybes. Rimtus trūkumus turintys gyvūnai įvertinami 0 arba visiškai nevertinami. Taip veisėjai žino, kuriuos gyvūnus laikyti tolimesniam veisimui, kurį patiną su kuria patele reikėtų veisti, kad pataisyti gyvūno savybes, o kuriuo gyvūnu reikėtų atsikratyti.

Mums labai malonu, kad vienas iš teisėjų buvo Europinės asociacijos rytų regiono standartizacijos komiteto pirmininkas ponas Peter Žuffa. Tai aukščiausio lygio tarptautinių parodų teisėjas, vienas iš geriausių veislinių paukščių standartų specialistų.

Sausio 12-13 dienomis paroda buvo atvira visiems norintiems. Džiugu, kad didžiausią Baltijos šalyse tokio tipo parodą aplankė rekordinis žmonių skaičius - daugiau nei 5000.

Parodą organizavo Lietuvos veislinių paukščių augintojų asociacija http://www.veisliniu-pauksciu-augintoju-asociacija.lt kartu su Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija https://www.facebook.com/triusiai .

Mūsų geras draugas Algirdas Jonas Repšys pasidalino puikiomis parodos akimirkomis https://www.facebook.com/algirdasjonas.repsys

Dar daugiau nuotraukų galite rasti Kasandra Sandra profilyje (ačiū!) https://www.facebook.com/kasandrasandra

O čia trumpas video iš parodos paviljono balkono (ačiū Peter Žuffa!) https://www.facebook.com/peterzuffavideo

Platesnį video reportažą ir dar daugiau gražių nuotraukų rasite „Mūsų gyvūnai“ televizijos laidos portale https://www.mgtv.lt, taip pat sausio 20 dienos laidoje „Mūsų gyvūnai“ 11:35val. per LRT televiziją.


Plačiau apie parodą galite paskaityt spaudoje:

kaunas.kasvyksta.lt